Wioska Indiańska

W kwietniu w  Jaworznie ruszyła Wioska Indiańska. 

To druga edycja inicjatywy przybliżająca kulturę rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Wioskę będzie można odwiedzać do połowy czerwca na terenie Hipicznego Ośrodka Rehabilitacyjno-Rekreacyjnego w Ciężkowicach. Projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta.

 

HIPPICZNY OŚRODEK REHABILITACYJNO-REKREACYJNY „TRÓJKA”
UL. FILOMATÓW 37
43-600 JAWORZNO-CIĘŻKOWICE

WIOSKA INDIAŃSKA W JAWORZNIE!!!

ZAREZERWUJ TERMIN!
0 606 400 255

 

W ramach dwugodzinnego programu odwiedzający, oprócz wycieczki z przewodnikiem, mają zapewnione liczne atrakcje m.in. strzelanie z łuku, rzuty włócznią, naukę indiańskich tańców, pieśni, legendy z towarzyszeniem indiańskiego fletu i inne.

Projekt Wioski Indiańskiej przeznaczony jest zarówno dla grup zorganizowanych, wycieczek szkolnych, przedszkolnych (w powszednie dni tygodnia) oraz turystów indywidualnych (w weekendy). Jest nowatorskim przedsięwzięciem na skalę kraju. Oryginalność pomysłu i zdobyte doświadczenie organizatora sprawiły, że projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Wioska to 10 autentycznych namiotów Indian Wielkich Równin zwanych tipi. W części z nich prezentowane będą eksponaty będące wiernymi replikami z kultury materialnej takie jak: pióropusze, koszule wojenne, broń, rzeczy codziennego użytku, odzież wykonana z naturalnych materiałów bogato zdobiona szklanymi koralikami czy oryginalny bizon (medalion) – całość pogrupowana tematycznie i zgodnie z okresem z którego pochodzą.  Większość z nich wykonana jest z tego samego materiału, co oryginały: drewno, pióra, kości, koraliki, kolce i głozwierza, skóra, włosy, barwniki naturalne. Zgromadzenie kolekcji zajęło 20 lat.

Gry i zabawy w wiosce to ćwiczenia, które przygotowywały w dawnych czasach dzieci i młodzież indiańską do dorosłego życia. Wielokrotnie od sprawności fizycznej zależało życie nie tylko jednostek, ale i całego plemienia. W jaworznickiej wiosce każde dziecko będzie miało okazję spróbować swoich sił we wszystkich indiańskich konkurencjach.

Ponadto program obejmuje:
? równoważnie Szoszonów,
? rzutki,
? mecz w bizonie jądra,
? wyścigi jaszczurek,
? indiański połów ryb,
? malowanie twarzy,
? indiański sklepik z pamiątkami,
? ognisko z możliwością upieczenia przywiezionych przez uczestników kiełbasek,
? tor przeszkód,
? strzelanie z broni gazowej winchestera (opcja powyżej 8 roku życia),
? rzut lassem,
? plac zabaw.

Wszystkie zabawy dostosowane są do grupy wiekowej.

Dodatkową atrakcją Wioski Indiańskiej jest widowiskowy spektakl taneczny pt ?Tam, gdzie tańczyła trawa? z cyklu światło i dźwięk. Prezentowane będą tańce Indian Ameryki Północnej, zarówno współczesne typu Pow Wow jak i tańce tradycyjne oraz legendy opowiadane tańcem.

Bilety:
?    grupy zorganizowane:12 zł – normalny, 15 zł ? opcja ze strzelanie z broni pneumatycznej Winchester.
?    turyści indywidualni: 5 zł

REZERWACJA pod nr telefonu: 0 606 400 255,

więcej informacji: www.preria.net

 

Adres Wioski:

HIPPICZNY OŚRODEK REHABILITACYJNO-REKREACYJNY „TRÓJKA”
UL. FILOMATÓW 37
43-600 JAWORZNO-CIĘŻKOWICE

Źródło http://www.miasteria.pl